Last minute zájezdy Letenky Finsko další země

Cestování ve Finsku

Finsko se zvětšuje

Finsko patří k jedněm z mála zemí na světě, které se stále zvětšují. Každý rok se plocha země, díky tzv. izostatickému zvedání, zvětšuje zhruba o 7 km. Finsko bylo mezinárodně uznáno jako samostatný stát v roce 1918. Do té doby patřilo pod Rusko či Švédsko. Finsko je od roku 2006 nejméně zkorumpovanou zemí na světě.

Sport a Nokia

Finsko je také zajímavé hokejem nebo závody F1. Finská firma – Nokia Corporation, je v současné době největším světovým výrobcem mobilních telefonů. Své dějiny Nokia začala psát již v roce 1865 jako firma vyrábějící papírenské výrobky, která vyvážela své produkty do Ruska, Británie, Francie a později i Číny.

Finsko je drahé

Ve Finsku je velice draho. Jedná se o jednu z nejdražších zemí vůbec. Pro porovnání: 2 dcl vína by vás v přepočtu vyšli na 360 Kč, hlavní chod přibližně 500 Kč, cigarety asi 120 Kč, pivo 200 Kč, vstupenka do kina 300 Kč.

Výlety

Finsko nabízí hlavně přírodu a jestliže jste milovníky přírody, neměli byste si nechat ujít výlet do oblastí jezer. Určitě jde o nezapomenutelný zážitek, Finskou přírodu si zamilujete a zapomenout na ni nelze. Pokud však preferujete památky a města, tak si určitě nenechte ujít hlavní město Helsinky a nebo krásná městečka Laponska.