Last minute zájezdy Letenky Finsko další země

Počasí a podnebí ve Finsku

Podnebí je kontinentální až přímořské. Klimatické podmínky jsou podobné jako v České republice. Teploty jsou jen o něco nižší. Velký vliv na podnebí má Golfský proud a Balcké moře. Způsobuje příznivé klima. Velká část Finska se nachází za polárním kruhem. Setkáváme se s úkazem polární den a noc (v létě 73 dní nezapadne slunce, v zimě 51 nevyjde slunce).

Finská zima

Zima je nejdelším ročním obdobím. Trvá déle než ostatní tři roční období dohromady. Ponurá temnota a chlad se nejvíce projevuje v lednu a únoru. V severních oblastech země je opravdu chladno. Teploty klesají až hluboko pod bod mrazu. Nejchladněji je v Laponsku. První sníh se objevuje v listopadu a tát začíná v dubnu.

Léto ve Finsku

Letní měsíce jsou velmi příjemné s dobrými teplotami. Teploty dosahují až 30°C. Nejteplejší měsíc je červenec. V létě je velký výskyt komárů.

Jaro a podzim

V těchto ročních obdobích je počasí s teplotami přijatelné.

Kdy vyrazit do Finska?

Vhodným obdobím pro návštěvu Finska jsou letní měsíce (květen až září). Svůj volný čas můžete věnovat vodním radovánkám. Oblíbenou části je jižní až východní část země. Za lyžováním je nejlepší vyrazit v měsíci dubna.

Průměrné měsíční teploty (Laponsko)

leden-15°C
únor-12°C
březen-7°C
duben-2°C
květen6°C
červen12°C
červenec15°C
srpen19°C
září7°C
říjen0°C
listopad7°C
prosinec13°C

Průměrné teplota v Helsinkách

únor-5°C
červenec17°C

Průměrné měsíční teploty (Laponsko):

únor-13°C
červenec14°C

Počasí on-line ve Finsku

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Helsinky, Finsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Kajaani, Finsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Kemi, Finsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Oulu, Finsko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Turku, Finsko